بوستر ترمز

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بوستر ترمز

بوستر ترمز

بوستر ترمز قطعه ای در سیستم ترمز است که به پدال ترمز وصل میشود .نقش اصلی بوستر ترمز نرم کردن پدال ترمز در سیستم‌خودرو میباشد.بوستر با وکیوم موتور خلاء ای که هنگام روشن شدن موتور از قسمت منیفول تولید  میشود کار میکند به همین دلیل در هنگام خاموش بودن خودرو بوستر ترمز عمل نمیکند ودر این حالت ترمز سفت میشود …

بوستر ترمز چیست؟

بوستر ترمز درواقع از خلا تولیدشده در موتور استفاده می‌کند تا نیرو را چند برابر بیشتر به سیلندر اصلی ترمز انتقال دهند. بوستر خلا قوطی فلزی است که شامل سوپاپ هوشمندانه و یک دیافراگم است، میله‌ای که از مرکز قوطی می‌گذرد ازیک‌طرف به پیستون سیلندر اصلی و از سوی دیگر به پدال ترمز متصل است.

قطعا هیچ‌کسی نمی‌خواهد وقتی در خیابان بنزین تمام کند ترمزهای خود را هم از ‌دست دهد؛ به‌طورکلی بوستر ترمز به دودسته‌ی مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌شوند.

شیوه عملکرد بوستر ترمز

بوستر ترمز طراحی ساده‌ای دارد، این قطعه نیاز به یک منبع خلا داشته تا بتواند عملکرد مثبتی از خود به نمایش بگذارد؛ عملکرد بوستر در خودروهای بنزینی بدون نیاز به پمپ بسیار مطلوب است چراکه موتور خلا مناسبی برای کار کردن قطعه فراهم می‌سازد.

اما در خصوص خودروهای دیزلی نحوه‌ی عملکرد بوستر به این صورت است که میله‌ی میانی بوستر به پدال نصب می‌شود این امر به بهبود ایجاد خلا کمک به سزایی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *